Ikeas elva mest eftersökta designer på auktion | Barnebys Magazine
BRUNO MATHSSON, Fåtölj med fotpall ”Pernilla”, Dux. Stomme i trä och klädsel i svart skinn. – Auktionshuset i Örebro AB
BRUNO MATHSSON, liggfåtölj, modell 36, Firma Karl Mathsson, daterad -42. - Bukowskis
ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par. ”Löven”, 1960-tal. Teak. Brunt skinn, lös rygg- o sittplymå, knapphäftande. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 40 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Liggfåtölj Spider Lounge, Dux - Stockholms Auktionsverk
Fåtöljer, ett par, stålrörsstomme | Auktion karljohanauktioner.se
2 st fåtöljer/stol inoff Friend (55976) via auktion | Budi.se
Liggfåtölj "Superspider" | Auktion.se
Dux design liggfåtölj superspider - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj, "Jetson", Bruno Mathsso | Auktion dalarnasauktionsbyra.se
Liggfåtölj, DUX, 1970-tal, (skador). Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3570
BRUNO MATHSSON, fåtölj m pall, etikett | Auktion auktionisten.com