FÅTÖLJ, "Domus", Inge Andersson för Bröderna Andersson, 1960-tal. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj, Teak, Inge Andersson, Bröderna Andersson Industrier i Ekenässjön AB - 1306 2144 - Metropol Auktioner
FÅTÖLJ, teak, "Joel", Inge Andersson, Bröderna Andersson, 1900-talets mitt. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
INGE ANDERSSON. FÅTÖLJER, ett par, "Tunis", Bröderna Andersson, Ekenässjön. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet