FÅTÖLJ MED FOTPALL ”Pernilla”. Design Bruno Mathsson för DUX. Tyg samt sadelgjord med fläckar & slitage. – Auktionshuset i Örebro AB
Bruno Mathsson, fåtölj med fotpall, "Pernilla 2", Firma Karl Mathsson, daterade 1964 och -65. - Bukowskis
2 st fåtöljer Bruno Mathsson - Karin, beige skinn - Auktioner online - Nätauktioner & Konkursauktioner | PS Auction
Fåtölj, Bruno Mathsson (1907-1988), "Ingrid", smutsig, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8286