TOINI MUONA. Vas, Arabia, Finland 1960-tal, stengods, unik, dekor i svart och guld. Keramik & Porslin - Europeiskt - Auctionet
Fat, Arabia, diameter: 33 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Matservis, 55 delar, Arabia, "Orient", spricka/ sprickor. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Porslin, 6 delar, Arabia, bland annat Mumin. Höjd: 3 - 13. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Reinhard Richter, Servis, Masema, "Landscape" Arabia, 66 delar, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis