Stol, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Sibbo, spricka/ sprickor. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Pinnstolar, 4 st, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Pinnockio". 50/60-tal, spjälad rygg, fanér. Sitthöjd ca 44 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Stolar, 3 st. "Pinocchio", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Målade. Spjälad rygg. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
PINNSTOLAR, 6 st " Pinocchio " Yngve Ekström, 1900-talets mitt. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
YNGVE EKSTRÖM. STOLAR, 2 st, "Pinnockio", för Stolab, formgiven 1956, bemålad björk grå & grön. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet